Sędziowie NSA

 

Sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego*:

 

Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

Marek Zirk-Sadowski

 

Jan Rudowski – Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego

Jacek Chlebny - Wiceprezes Naczelnego Sądu Administracyjnego 

 

Skład Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego

Przewodniczący Kolegium:

Marek Zirk – Sadowski      

                                  

Członkowie Kolegium:

  1. Jacek Chlebny                            
  2. Dariusz Dudra
  3. Jan Grzęda
  4. Maciej Jaśniewicz
  5. Elżbieta Kremer
  6. Andrzej Kuba                          
  7. Zdzisław Kostka
  8. Małgorzata Niezgódka-Medek                              
  9. Małgorzata Pocztarek               
  10. Cezary Pryca
  11. Jan Rudowski                                              

 

Izba Finansowa:

  1. Jan Rudowski –Prezes Izby Finansowej
  2. Stefan Babiarz
  3. Stanisław Bogucki- Zastępca Przewodniczącego Wydziału III Izby Finansowej 
  4. Paweł Borszowski
  5. Jacek Brolik – Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi
  6. Beata Cieloch
  7. Arkadiusz Cudak
  8. Anna Dalkowska
  9. Bogusław Dauter
  10. Anna Dumas - Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie
  11. Dominik Gajewski
  12. Jan Grzęda
  13. Antoni Hanusz
  14. Maciej Jaśniewicz
  15. Tomasz Kolanowski - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Finansowej
  16. Marek Kołaczek
  17. Zbigniew Łoboda
  18. Sylwester Marciniak  - Przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej
  19. Artur Mudrecki -Naczelnik Wydziału III w Biurze Orzecznictwa
  20. Izabela Najda - Ossowska
  21. Małgorzata Niezgódka – Medek - Przewodnicząca Wydziału I Izby Finansowej
  22. Marek Olejnik
  23. Danuta Oleś
  24. Ryszard Pęk
  25. Jerzy Płusa
  26. Sławomir Presnarowicz
  27. Hieronim Sęk - Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego NSA
  28. Jolanta Sokołowska
  29. Wojciech Stachurski
  30. Roman Wiatrowski  - Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Finansowej
  31. Krzysztof Winiarski - Przewodniczący Wydziału III Izby Finansowej
  32. Bartosz Adam Wojciechowski - Naczelnik Wydziału VII w Biurze Orzecznictwa
  33. Małgorzata Wolf – Kalamala
  34. Aleksandra Wrzesińska – Nowacka – Przewodnicząca Wydziału II Izby Finansowej
  35. Gabriela Zalewska-Radzik
  36. Tomasz Zborzyński
  37. Marek Zirk-Sadowski - Prezes NSA
  38. Janusz Zubrzycki

 

Izba Gospodarcza:

  1. Zbigniew Czarnik
  2. Dorota Dąbek
  3. Dariusz Dudra
  4. Małgorzata Grzelak
  5. Maria Jagielska - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Gospodarczej
  6. Ludmiła Jajkiewicz – Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Gospodarczej
  7. Gabriela Jyż
  8. Joanna Kabat – Rembelska - Naczelnik Wydziału V w Biurze Orzecznictwa
  9. Hanna Kamińska
  10. Małgorzata Korycińska - Przewodnicząca Wydziału II Izby Gospodarczej
  11. Wojciech Kręcisz
  12. Andrzej Kuba
  13. Piotr Pietrasz
  14. Piotr Piszczek
  15. Cezary Pryca
  16. Małgorzata Rysz
  17. Joanna Sieńczyło – Chlabicz – Naczelnik Wydziału VI w Biurze Orzecznictwa 
  18. Andrzej Skoczylas
  19. Krystyna Stec
  20. Mirosław Trzecki
  21. Henryk Wach

 

Izba Ogólnoadministracyjna:

  1. Jacek Chlebny – Prezes Izby Ogólnoadministracyjnej NSA 
  2. Iwona Bogucka
  3. Małgorzata Borowiec
  4. Roman Ciąglewicz
  5. Grzegorz Czerwiński
  6. Arkadiusz Despot – Mładanowicz – Naczelnik Wydziału II w Biurze Orzecznictwa
  7. Maciej Dybowski
  8. Tamara Dziełakowska
  9. Zofia Flasińska - Przewodnicząca Wydziału II Izby Ogólnoadministracyjnej
  10. Wojciech Jakimowicz - Zastępca Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej
  11. Andrzej Jurkiewicz
  12. Leszek Kiermaszek - Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach
  13. Zdzisław Kostka
  14. Mariola Kowalska
  15. Elżbieta Kremer
  16. Marzenna Linska – Wawrzon
  17. Aleksandra Łaskarzewska
  18. Anna Łuczaj
  19. Małgorzata Masternak – Kubiak
  20. Wojciech Mazur– Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie
  21. Paweł Miładowski
  22. Małgorzata Miron - Zastępca Przewodniczącego Wydziału II Izby Ogólnoadministracyjnej
  23. Czesława Nowak-Kolczyńska
  24. Monika Nowicka
  25. Małgorzata Pocztarek - Przewodnicząca Wydziału III Izby Ogólnoadministracyjnej
  26. Jolanta Rudnicka - Zastępca Przewodniczącego Wydziału I Izby Ogólnoadministracyjnej
  27. Robert Sawuła
  28. Jerzy Siegień - p.o. Dyrektora Biura Orzecznictwa
  29. Jolanta Sikorska
  30. Rafał Stasikowski
  31. Jerzy Stelmasiak
  32. Marek Stojanowski - Przewodniczący Wydziału I Izby Ogólnoadministracyjnej
  33. Przemysław Szustakiewicz
  34. Zbigniew Ślusarczyk
  35. Andrzej Wawrzyniak
  36. Mirosław Wincenciak
  37. Marian Wolanin - Naczelnik Wydziału I w Biurze Orzecznictwa
  38. Tomasz Zbrojewski
  39. Zygmunt Zgierski
  40. Teresa Zyglewska
  41. Olga Żurawska-Matusiak

                       

Biuro Orzecznictwa

  1. Jerzy Siegień - p.o. Dyrektora Biura Orzecznictwa

 

Wydział Informacji Sądowej:

  1. Sylwester Marciniak – Przewodniczący Wydziału Informacji Sądowej
  2. Wojciech Jakimowicz - Zastępca Przewodniczącego Wydziału Informacji Sądowej

 

Rzecznik Dyscyplinarny 

  1. Jerzy Chromicki - Rzecznik Dyscyplinarny NSA
  2. Hieronim Sęk - Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego NSA

 

*poza sędziami NSA przeniesionymi do orzekania w wsa na podstawie art. 94 ustawy z dnia 30 sierpnia 2020 r. Przepisy wprowadzające ustawę Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., Nr 153, poz. 1271)